65 ÜSTÜ VATANDAŞLARA TOPLU ULAŞIM KOLAYLIĞI

256

Kütahya’da toplu taşınmadan ücretsiz yararlanma hakkı bulunan vatandaşların yaşadığı sorunlara çözüm bulundu.

4 Mart 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 65 yaş üstü ve engellilere yönelik verilen ücretsiz ulaşım hakkını kullanan bazı vatandaşlar, zaman zaman otobüs şoförlerinin kendilerine yönelik tutumlarını eleştirdiklerini dile getirmişti.
Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Belediye Meclisinde 65 yaş üstü vatandaşların tam bilet üzerinden desteklenmesi için karar alındığını ve hem vatandaşların hem de otobüsçülerin mağduriyetlerinin giderildiğini belirtti.
Ulaşım konusunda Kütahya’da ilkleri yaşatmaya devam ettiklerini belirten Başkan Işık, şunları kaydetti: “65 yaş üstü vatandaşların tam bilet üzerinden desteklenmesi konusunda mecliste alınan karar ile uygulamaya başladık.
Otobüs işletmecilerimiz geçmişte olduğu gibi 65 yaş üstü vatandaşlarımızı, ‘hor görecek, bunlar indirimli biniyor, ya da çok özür diliyorum bedavacı’ gibi görünmekten kurtuldular.
Kütahyalı hemşehrilerim şunu bilsinler, ister genç ister normal yaş, isterse 65 yaş üstü vatandaşımız arasında bir ayırım kalmamıştır.” dedi. UMAHAN ÖZ