YERLİ AŞI TURKOVAC’A YOĞUN İLGİ

457

Yerli aşı TURKOVAC’ın Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Hizmet Binası ve aşı polikliniklerinde uygulanmasına başlandı. Vatandaşlar yerli aşıya yoğun ilgi gösteriyor.

TURKOVAC aşısı yaptırmak isteyen çok sayıda vatandaş, aşı uygulama merkezlerine başvurdu. Randevu alarak Ek Hizmet Binası’na gelen vatandaşların aşıları sırayla yapılıyor.
İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan, yerli aşının Kütahya’da ilgi gördüğünü belirtti.
Vatandaşların randevularını alarak aşılarını olmaya başladığını aktaran Erşan, şunları kaydetti: “18 yaşını doldurmuş vatandaşlarımız, daha önce hiç aşı yaptırmamış veya hatırlatma dozu yaptırmak isteyen vatandaşlarımız aşılarını olabilmekte. Bugüne kadar hiç aşı olmamış olan ve TURKOVAC’ın uygulanmaya başlamasını bekleyen vatandaşlar vardı. TURKOVAC’ın ilimizde uygulanmaya başlamadı onlar için bir müjde olmuş oldu.”
Aşı olmak için ek hizmet binasına vatandaşlardan Mehmet Ali Ekiz, dördüncü doz aşısını olmak için TURKOVAC’ı beklediğini söyledi.
Türkiye’nin aşı üretmesinin gurur verici olduğunu dile getiren Bayram Aslan ise, “Daha önce 2 doz Biontech aşısı yaptırdım. TURKOVAC’ın ilimize geldiğini duyunca gelip üçüncü doz aşımı yaptırmak istedim. Ülke olarak yerli ve milli aşı üretmiş olmak beni gerçekten gururlandırdı, onurlandırdı. Üçüncü dozda tercihimi yerli aşıdan yana kullanmaktan dolayı ayrıca sevinçliyim.” ifadelerini kullandı.
Şaban Aslan da aşı olmak için özellikle yerli aşı TURKOVAC’ı beklediğini söyledi.
UMAHAN ÖZ