Ülkücü Şehidin Kabri 43 yıl Sonra Tespit Edildi

197

Ülkü Ocakları Genel Merkezi Şehit Aileleri Birimi ve Kütahya Ülkü Ocakları’nın çalışmaları sonucunda 1979 yılında şehit edilen Mehmet Karaman’ın kabri tespit edilerek ailesi ile temas kuruldu.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi Şehitler Birimi Başkanı Abdullah Coşar, Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun ağabeyi Oktay Pehlivanoğlu çalışma yapmak üzere Kütahya’ya geldi. Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı ile şehit ailelerini ve kabirlerini ziyaret eden heyet, akabinde yapmış olduğu ziyaretler ve keşifler ile 1979 yılında Kütahya’da şehit edilen ve Altıntaş ilçesi Işıklar köyünde bulunan Ülkücü Şehit Mehmet Karaman’ın kabrini ve yaşayan tek kardeşini ulaşıldı.
Ülkü Ocakları Genel Merkezi Şehit Birimi koordinesinde yaptıkları araştırmalar ve derin keşifler sonucunda 43 yıl sonra Ülkücü Şehit Mehmet Karaman’ın kabrine ulaşan ve şehidin ailesini ziyarette bulunan Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, konu hakkında açıklamada bulundu.
Başkan Bükni yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ülkü Ocakları Genel Merkezi Şehitler Birimi Başkanımız Sayın Abdullah Coşar, Ülkücü Şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu’nun ağabeyi Sayın Oktay Pehlivanoğlu’nun ilimizi ziyaret etmeleri üzerine Kütahya’daki ülkücü şehitlerimizin kabirlerini ve ailelerini ziyaret ettik. Yine bunun yanında Ülkü Ocakları Genel Merkezi Şehitler Birimimizin koordinasyonunda verilen bilgi ve belgeler doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz detaylı incelemeler neticesinde 1979 yılında Kütahya’da şehit edilen ve Altıntaş ilçemiz Işıklar köyünde bulunan Ülkücü Şehit Mehmet Karaman’ın kabrini ve yaşayan tek kardeşini bulduk. Böylesine hayırlı bir olayı bizlere nasip eden yüce Allah’a hamd olsun. Şehitlerimiz rahat uyusun. Destansı mücadeleleri ilelebet var olsun. Allah bizi vefadan ayırmasın.” Projede yer almanın gururunu yaşadıklarını da kaydeden Bükni, şöyle devam etti: “Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanlığı olarak, Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın talimatlarıyla gerçekleşen bu güzel projenin içerisinde yer almanın gururunu yaşıyoruz. Ülkücü şehitlerimizin kutlu hatıralarının ve onların ailelerinin ömür boyu emanetçisi olacağız. Bu projenin hayata geçmesinde emeği ve katkısı bulunan Ülkü Ocakları Genel Merkezi Şehit Aileleri Birimi Başkanımız Sayın Abdullah Çoşar ve birim yöneticilerimize, Ülkücü Şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu’nun ağabeyi Oktay Pehlivanoğlu’na ve emeği geçen tüm ülküdaşlarımıza bu emanete sahip çıktıkları için teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.”
EMİR BAKİ ULUDOĞAN