İTFAİYE ERİ 189 GÜNLÜK YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

690

Kütahya’da, arazi yangınına müdahale ettiği sırada yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 189 gün sonra hayatını kaybeden itfaiye eri Cengizhan Tetikişçi, ailesi, yakınları ve mesai arkadaşlarının gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

35 yaşındaki Tetikişçi için 8 yıldır görev yaptığı Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdrlüğü’nde tören düzenlendi. Törene Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı belediyeye çalışanları, Tetikişçi’nin mesai arkadaşları ve yakınları katıldı.
Anne Müzeyyen Tetikişçi, tören boyunca oğlunun al bayrağa sarılı tabutuna sarılarak, gözyaşı döktü.
Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, “Hayatını kaybeden Cengizhan Tetikişçi görev yaptığı süre içerisinde, astları ve üsteleri örnek bir davranış içerisinde bulunmuştur. Kendisi işini çok seven bir arkadaşımızdı. Çalışkan bir arkadaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Cengizhan’ın emaneti emanetimizdir. Belediye olarak ailesiyle ilişkilerimiz devam edecektir. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.
Kütahya Valisi Ali Çelik, Tetikişçi ailesine başsağlığı diledi. Baba Abdullah Tetikişçi, “Mahvoldum, Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. İtfaiye personeline Allah bir daha acı yaşatmasın” dedi.
Helallik alınmasının ardan Tetikişçi’nin naaşı, görev süresince kullandığı yangın söndürme aracına konuldu. Tetikişçi’nin cenazesi, itfaiye araçlarından oluşan konvoyla cenaze namazının kılınacağı Ulu Cami’ye getirildi.
Tetikişçi, cenaze namazının ardından Sultanbağı Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Bekar olan Cengizhan Tetikişçi, 31 Temmuz 2021’de Ağaçköy Mahallesi’nde çıkan arazi yangınına müdahale sırasında itfaiye aracının üstünden düşerek yaralanmış, tedavi gördüğü Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Cumartesi günü vefat etmişti.
UMAHAN ÖZ