‘İsrail Cumhurbaşkanının Türkiye’ye gelecek olması Türkiye Müslümanları için utanç meselesidir’

722

Anadolu Gençlik Derneği Kütahya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Naci Arık, İsrail Cumhurbaşkanı Yitrak Herzog’un Türkiye’ye yapacağı ziyaretin kabul edilemez olduğunu bildirdi.

Arık, dernek binasında yaptığı açıklamada, “Yıllardır süregelen zulümler devam ederken, Terörist İsrail’in başı Yitrak Herzog’un Türkiye’ye gelecek olması Türkiye Müslümanları için ancak bir utanç sebebidir” dedi.
Müslüman yurdu olan Mescid-i Aksa’nın İsrail’in zulmü yüzünden her gün kan ağladığını dile getiren Arık, şunları söyledi: “Müslüman milletimizin yüzyıllardır İslam alemine öncülük ve önderlik yapmışken böyle bir utançla karşı karşıya kalması, şerefli tarihimize kara bir leke olarak sürülecektir. Yıllar önce Şimon Perez’in Millet Meclisimizde yaptığı konuşmanın hala sızısı yüreklerimizde iken, Yitrak Herzog’un Türkiye’ye nasıl bir teklif veya tehditle geleceği ise bizleri endişelendirmektedir. İki devletli çözüm önerileri ile gündeme gelen Yitrak, çözümlerin değil terör faaliyetlerinin öncülerindendir. Müslümanların hangi sorununa çözüm bulmuştur, mescidimize yapılan hangi saldırıyı önlemiştir.
Tek yaptıkları ellerindeki sermaye ve medya gücü ile Müslümanları sıkıştırmaktır. Siyonist lobilerin ve Dünyadaki terörün ana merkezi olan ABD ile İslam coğrafyasında yaptıkları katliamlar, işgaller, tecavüzler, sömürü faaliyetleri ayan beyan ortadadır. Görmemek için kör, duymamak için sağır, dertlenmemek için vicdan ve izandan yoksun olmak gerekir.
Müslümanların zulüm altındaki Filistin halkı için gayret göstermesi gerektiğini de kaydeden Arık, “Müslüman liderlerin teröristlere tepki vermesi gereken yerde işbirliği için yarıştığını üzülerek görmekteyiz. “Allah’tan korkun, Allah’tan korkun, Allah’a güvenin, ahiretinizi düşünün”. Aynı şekilde Müslüman halkların Filistin davasına gerekli önemi vermemesi ise ayrı bir vakadır. Filistin davası için gayret göstermek imanımızın ve insanlığımızın bir gereğidir. Elbet bir gün toprak olacağız, tek gayemiz Allah’ın rızasıdır. Haysiyetimizle yaşayalım ki, şerefli bir ölüm bizi bulsun. Allah’ın laneti zalimlerin üzerine olsun, Allah’ın laneti tüm işbirlikçilerin üzerine olsun, Allah’ın laneti İslam alemi arasında nifak saçanların üzerine olsun. Zafer İslam’ındır. Zafer Allah’ındır. Allah’ın yardımı ise mücahitlerledir.” diye konuştu.
UMAHAN ÖZ