2 YILIN ARDINDAN YÜZ YÜZE KARNE

518

Eğitim öğretim yılının ilk yarısı tamamlanırken öğrenciler uzun bir aradan sonra karnelerini yüz yüze almanın sevincini yaşadı.

Kütahya il genelinde 566 okulda 97 bin 912 öğrenciye karneleri verildi. Kütahya protokolü, Şeker İlkokulu’nda düzenlenen törende çocukların karne heyecanına ortak oldu.
Karne takdim ettiğini öğrencileri tebrik eden Vali Çelik, “Geleceğimizin güvencesi, pırıl pırıl yavrularımızın karne heyecanını paylaştık. Çocuklarımızdan emeğini esirgemeyen öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum. Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz olsun. İyi ki varsınız çocuklar” diye konuştu.
Salgın sürecinin devam ettiği bir ortamda ciddi anlamda bir sorun yaşanmadan eğitim öğretimin ilk yarını tamamlamanın mutluluğunu da yaşadıklarını dile getiren Çelik, “İnşallah virüse karşı alınan tedbirlerin ve aşılamanın devamıyla beraber herhangi bir sıkıntı yaşamadan ikinci dönemi de tamamlamayı ümit ediyoruz. Bu süreçte okulların açık kalması ve eğitim öğretimin devam ediyor olması çok değerliydi. Girilen tatil sürecinde eksiklikleri olan ve zihinleri yorulan öğrencilerin velilerin desteğine ihtiyacı var. Velilerimizin konulara yaklaşımları muhakkak yapıcı olmalı. Öğrencilerimizin geleceğe daha pozitif bakmaları açısından onları motive etmek gerekiyor.” dedi.
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Karne sevincini, heyecanını yaşadığınız bu günden itibaren iki haftalık tatile kavuşuyorsunuz. Bu tatil sürecinde sizden tavsiyem eksikliklerinizi tamamlamanız, daha çok çalışmaya gayret sarf etmenizdir. Her zamanki gibi en ısrarlı tavsiyem ise okuyun, daha çok okuyun! Ayrıca tatil boyunca sportif, sanatsal, kültürel etkinliklerle tatilinizi değerlendirmenizi, vaktinizi dolu dolu yaşamanızı tavsiye ederim.
Okul hayatını tamamladığınızda yarının büyükleri sizler olacaksınız. Sizlerden isteğimiz okul hayatını ilimle irfanla dolu dolu geçirerek bilgiyle donanmış, kültürlü, nitelikli, zamanın gereklerine ayak uydurabilen bireyler olabilmenizdir. Bunun yanında vatanını, milletini seven; millî ve manevî değerlerine sahip çıkan geleceğin varisleri olmanız en büyük temennimizdir” ifadelerini kullandı.
Törene, Vali Ali Çelik, Belediye Başkanı Alim Işık, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Jandarma Komutanı Albay Murat Kırbaç ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit katıldı. UMAHAN ÖZ