MİLLETVEKİLİ GAZEL’DEN MİLLETVEKİLİ KASAP’A ÇAĞRI: GEL “EVET” DE

995

TBMM Katip Üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, CHP Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap’a, HDP’li Semra Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması konusunda “evet” oyu vermesi için çağrıda bulundu.

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, partisinin gazetecilerle buluşma toplantısında konuştu. Gazel, gazetecilere yaptığı açıklamada, öldürülen PKK’lı teröristle fotoğrafı basına yansıyan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında hazırlanan Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, Meclis Başkanlığınca Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon’a havale edildiğini hatırlattı.

Genel kurulda da bu anlamda dokunulmazlığının kaldırılması ile alakalı bir çalışma yapacaklarını belirten Gazel, şunları söyledi: “Bu konuda ben Ali Fazıl Kasap’ında özellikle Kütahya milletvekili olarak gerekli tavrı ortaya koymasını arzu ediyorum. Sayın Kasap’ı bu konuda bu dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda evet oyu vermeye davet ediyorum. Bu partiler üstü bir mevzu, siyasi bir mevzu değil ülkenin mevzusu, partisinin tavrı ne olursa olsun. Ben Sayın Kasap’ın da bu konuda evet oyu vermesini arzu ediyorum. Buradan ona da bu konu ile alakalı çağrımı yapıyorum.”