AK PARTİ TEŞKİLATLARI GAZETECİLERLE BULUŞTU

925

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Milletvekilleri İshak Gazel, Ahmet Tan ve Ceyda Çetin Erenler, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı melek Mankan, Gençlik Kolları Başkanı Usame Doğan ve teşkilat mensupları Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kentte görev yapan gazetecilerle kahvaltılı programda bir araya geldi.

Burada açıklama yapan İl Başkanı Ceyhun, teşkilat olarak Kütahya’yı karış karış gezdiklerini ve kentin bütün sorunlarına hakim olduklarını, sorunlar çözümü içinde gerekli girişimlerde bulunduklarını belirterek şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde bakanlarımızı davet ettik. En son Tarım ve Orman Bakanımız geldi. Çok güzel müjdeler verdi. Ulaştırma Bakanımız geldi. Gelmesi ile birlikte çok önemli yollarımızın sözlerini aldık. Daha sonra biz gittik. Gediz-Hisarcık yolunun sözünü aldık. Gençlik Spor Bakanımız geldi. Kütahya merkezde ve tüm ilçelerde olmak üzere öyle güzel müjdeler verdi ki, Gençlik Spor Bakanımıza en son biz gittiğimizde yine bin kişilik bir kapalı spor salonu, okçuluk salonu ve 250 kişilik ayrıca bir spor salonu da müjdesini aldık. Bu bir seferlik ziyaretle oldu. Çevre Şehircilik Bakanımız geldi. Kendisini Simav’a kadar götürdük. Her ilçeye uğratmaya çalıştık. Hemen, hemen her ilçede Aizanoi olmak üzere her yerde kendisinden bir yatırım sözü aldık. Sanayi Teknoloji Bakanımız geldi. Onlar geldi biz gitmedik mi? Hayır, bakanlıklara biz defalarca gittik ve Kütahya’mızın neye ihtiyacı varsa hepsini iletiyoruz.”
Şehir hastanesi konusunda da açıklamada bulunan Ceyhun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şöyle bir algı oluşuyor, hastane burada duruyor kardeşim, iktidar milletvekilleri, iktidar il başkanı sadece Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya biz bu konu ile ilgili defalarca gittik. Konuları kendisine aktardık. Gerekli müteahhit firma ile gerekli işlemleri kendisi başlattı. Hatta konu Cumhurbaşkanımıza kadar iletildi defalarca ve şuan da Allah’ın izni ile ocak ayının sonunda gelmeden önce de teyit ettim. Müteahhit firma açılışta bir söz vermişti. İnşallah ocak ayında başlıyoruz demişti. Şu anda da taşeron firmalarına haberlerini salmışlar. Ekip tekrar kuruluyor. Hava şartları da müsaade ettiği zaman ocak ayının sonunda hastanemiz tekrar başlayacak. İnşallah bu yılsonuna kadar varmadan da tamamlanacak.”
Kütahya’da hemen her kesimin şikayetçi olduğu Çinigaz doğalgaz firması ile ilgili olan sıkıntıdan da söz eden Ceyhun, “Yine aynı şekilde ortalık çalkalanıyor. Sanmayın ki, biz çinigazı umursamıyoruz. Bizim için Kütahya’da yaşanılan her problem önemlidir. Çinigaz ile gerek bakanlık bazında, gerekse Cumhurbaşkanlığımız noktasında inanın konu iletildi. Bununla ilgili de gelişmeleri göreceksiniz. Dolayısıyla burada yaşanan her konunun farkındayız” ifadelerini kullandı.
Gazel, HDP’li Semra Güzel’in teröristle fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili konuştu.
Genel kurulda da bu anlamda dokunulmazlığının kaldırılması ile alakalı bir çalışma yapacaklarını belirten Gazel, şunları söyledi: “Çünkü bu kesinlikle milletin meclisinde bulunmasını kabul edemeyeceğimiz ve şiddetle ret edeceğimiz bir mevzu. Sonunda bu olay üzerine yapılan bir araştırmada Semra Güzel’le aynı pozisyonda olan 10 tane kadar da milletvekili var. Bunlarla alakalı da bir dokunulmazlık fezlekesinin düzenlenmesi herhalde bekleniyordur. Bunlarla ilgili de eğer karma komisyona gelirse karma komisyonundan bir an önce geçmesini ve genel kurulda da onlarla ilgili dokunulmazlığın bir an önce görüşülmesini hassasiyetle istiyorum. Çünkü bu bir güvenlik meselesidir. Orası milletin meclisidir. Milletin meclisinde milletin aleyhine bulunan herhangi bir şey kabul edilemez, edilmemelidir. Bununla alakalı parti olarak gerekli tepkilerimizi ortaya koyduk. Gerekli girişimlerimizde de bulunduk.”
Güzel ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tavrını da eleştiren Gazel, “Millet İttifakı’nın büyük ortağı CHP bu konuda maalesef herhangi bir söz söyleyebilmiş değil. Gazeteciler Kemal Kılıçdaroğlu’na konuyu sordular. Kılıçdaroğlu, ‘Ben cevap vermeyeceğim’ dedi. Yani başından savar bir şekilde geçiştirdi. Kendisi de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bir üyesi değilmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ikinci partisinin lideri değilmiş gibi bir tavırla bu konuyu değerlendirdi. Bu da bizim kabul edebileceğimiz bir şey değil. Karma komisyona geldiğinde bu konu partilerin de tavırları belli olacak. Ben CHP’den o dokunulmazlığın kaldırılması ile alakalı çok net bir tavır bekliyorum. Derlerse ki ‘HDP bizim gizli ortağımız’ o zaman bununla alakalı ne yapacaklar, orada hep beraber göreceğiz.” İfadelerini kullandı.
Gazel, CHP Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap’a, Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması konusunda evet oyu vermesi için çağrıda bulunduğunu sözlerine ekledi.
Ekonomik gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Ahmet Tan da konuşmasında şunları söyledi: “Son günlerde ekonomik anlamda dolar döviz anlamında bir takım inişler çıkışlar yaşandığı bir dönem yaşıyoruz. Üretim yapmadan bir devletin kalkınma ihtimali var mı? Yok. Yüzde 60’lı 70’li enflasyonlarda hangi yatırımcı fabrika açar fabrika kurar tesis açar. Hiç birisi açmaz. Demek ki üretimin önünü açmamız için bir şeyler yapmamız gerekiyor. Peki, bütün yatırımcıların finansmanı yatırım maliyeti, işletme, finansman hepsi cebinde olan insanlar değil ki, yatırıma para ayırıyor ama bu defa üretim kısmıyla alakalı işletme maliyetini finans edecek finansman lazım! Onu buldu pazarlama ile ilgili finansman lazım dolayısıyla bir şekli ile krediyi kullanmaları gerekiyor. İşte şimdi biz üretim bazlı model dediğimiz noktada üretim yapan bütün firmaları, yatırımcıları, sanayicimizi yatırım yapmaya davet ettiğimiz bir dönem yaşıyoruz. Onların şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz.”
Basın mensuplarının çalışan gazeteciler gününü tebrik ederek konuşmasına başlayan Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, değerlendirmesinde, “2021 yılı gerçekten zorlu geçti. 2020’de başlayan pandemi süreci, geçtiğimiz yıl başlayan yangınlar, seller ve diğer doğal afetler hepimizi üzdü. Türkiye olarak çok zorlu bir süreçten geçtik. 2022 yılında böyle haberlerle değil, gerek ekonomik gerek sosyal, kültür ve sanat alanında güzel haberler yapmanızı ve güzel haberlerle bir yıl geçirmenizi diliyorum. Bilindiği gibi 2013 yılında gezi olayları ile başlatılan ülkeyi kaosa sürükleme girişimleri 2016’da hain darbe girişimi ile 2018’de de ekonomik manipülasyonlarla milletimizin cebine dokunarak ve artık bu hükümet yönetemiyor algısını oluşturmaya çalışarak bir darbe yapma girişimi maalesef var. Ülkemiz ve devletimiz doğal afetlerin ve pandeminin yanı sıra bunlarla da mücadele ediyor. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her zorluğu atlatıyoruz. 2023 yıl hedeflerimiz var bu biz 2023’e güçlü ve büyük Türkiye olarak gireceğiz, buna yürekten inanıyoruz. Bizler mecliste genel kurullarda yoğun çalışma yapıyoruz. Oradaki görevimiz bittiğinde ilimize dönerek vekillerimizle, teşkilatımızla sahada çalışmamızı sürdürüyoruz. Halkımızda bize duyulan güveni görüyoruz. İnşallah hep birlikte büyük ve güçlü Türkiye idealimize emin adımlarla yürüyoruz.” dedi.
Programda son olarak konuşan İl genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, “Biz Türkiye’nin en kurumsal partisiyiz. 20 yıllık parti olarak Türkiye siyasetinde en dikkatli ve teşkilat hiyerarşisine uygun çalışan partiyiz.
Bu durum Kütahya’mızda da böyledir. Yaptığımız hizmetlerin tamamında teşkilatımızın, milletvekillerimizin desteği ve önerisi vardır. Yerel yönetimlerde hizmet üretirken teşkilattan veya milletvekillerinden bağımsız bir hizmet götürmemiz mümkün değil. Buradaki en büyük gücümüz, yönetimler verilen “Adaletten ayrılmayın” desteğidir. Bizler hizmetleri götürürken vekillerimizin hiçbir özel isteği olmadan, bölge, ilçe, köy ayrımı yapılmadan yapıyoruz. Herhangi bir yönlendirme olmadan ihtiyaç olan yere hizmet götürme durumu bize büyük motivasyon vermektedir. Elimizdeki imkanlar dahilinde bütün köylerimize kadar hizmet götürmeye çalışıyoruz.” diye konuştu. UMAHAN ÖZ