MAAŞ PROMOSYON İHALESİNDE REKORA İMZA ATTILAR

360

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Merkez İlçe Maaş Promosyon İhalesi 10 Ocak 2022 tarihi itibariyle sonuçlandı. Yapı Kredi Bankası’nın kazandığı ihale ile Kütahya’da eğitim çalışanları 38 aylık süre için tek seferde 10 bin 40 lira maaş promosyonu alacak.

Eğitim Bir-Sen Kütahya 1 nolu şubesinden yapılan açıklamada, banka promosyon ihalesinin sonlandığı bildirildi.
Eğitim-Bir-Sen Kütahya 1 Nolu Şubenin, banka promosyonlarıyla ilgili genelge gereği yetkili sendika olarak ihale komisyonuna dahil oldukları ifade edile açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “İhale sürecini tüm çalışanlarımızın hukukunu gözeterek süreci sonlandırdık. Sürecin başından itibaren banka yetkilileri ile görüşerek gerekli rekabet ortamının oluşmasına katkı sunduk.
Süreci tüm yönleriyle takip ederek sonucun çalışanlarımız için memnuniyet üretecek şekilde tamamlanması için emek harcadık. Son iki ay içerisinde bakanlığımız bünyesinde yapılan promosyon ihalelerinin şube şube istatistiğini tuttuk verileri paydaşlarımıza ilettik.
Promosyonların kurumlara aktarıldığı dönemde başlayan mücadelemiz promosyonların tamamının çalışanlara verilmesi ile farklı bir boyuta taşınmıştı. Gelinen noktada ihale sürecini açık bir şekilde yürüten Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve kamu çalışanları için kesenin ağzını açan banka yöneticilerine çalışanlarımız adına teşekkür ediyoruz. Sürecin sonunda kazanan çalışanlarımız oldu. Promosyon ihalesini kazanan Yapı Kredi Bankası 38 aylık süre için çalışanlarımıza tek seferde 10 bin 40 lira ödeyecektir.” UMAHAN ÖZ