Kütahya Kültür Derneği tanıtmaya devam ediyor

910

Ankara’da sosyal, kültürel, ekonomik buluşma ve işbirliklerinin adresi haline gelen Kütahya Kültür Derneği faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Farklı etkinlikler ile Ankara’da Kütahya adına ciddi bir atılım yapan dernek, yurt içi ve yurt dışından değişik alanlarda insanlara Kütahya Kültürü’nü tanıtıyor.

Kütahya Kültür Derneği Başkanı Süleyman Muslu’nun ev sahipliğinde Derneğe ait Konakta, AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, AK Parti Ordu Milletvekili Ergun Taşcı, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları kurul üyesi Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Ankara Akyurt İlçe Kaymakamı Metin Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Ankara Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Lisesi Müdürü Yaşar Keskin, Ankara İlim Yayma Cemiyeti Müdürü Kasım Demir, Ankara Üniversitesi Rektör Özel Kalem Müdürü Ümmet Artuç, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Tetkik Hakimi Samed Altındağ, TBMM Parlamenter Danışmanları Derneği Başkan Vekili Ali Nihat İraz, İlim Yayma Cemiyeti Muhasebe Müdürü Ahmet Demiryürek, Tavşanlı esnafından Yusuf Ceylan, Özasil Madencilik Personel Şefi Hüseyin Sağdıç bir araya geldi.

Oldukça samimi bir ortam da geçen buluşmada Kütahya yöresel lezzetlerinin tanıtımı kapsamında Tavşanlı güveç ve leblebisi ikram edildi. Dernek başkanı Süleyman Muslu, açılıştan bugüne kadar Kütahya’nın tanıtımına yönelik yapmış oldukları çalışmaları aynı duygu ve heyecanla bundan sonra da devam ettireceklerini belirtti.

Muslu, davetlerine icabet eden misafirlere de teşekkür etti. İLHAN ASLAN