DPÜ’de Sakarya Zaferinin 100. Yılı Anısına Bando Konseri

752

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Bando Takımı, Sakarya Meydan Savaşı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle İktisadi ve İdari Billimler Fakültesinde konser verdi.

Sakarya Meydan Savaşı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle Millî Savunma Bakanlığı tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde düzenlenen konsere Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Necati Gündüz, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, akademik ve idari personeller, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Bando takımı tarafından çalınan Anafartalar Marşı, Hoş Gelişler Ola Marşı, Kara Harp Okulu Marşı, Hava Harp Okulu Marşı, Sakarya Marşı, Gençlik Marşı, Biz Atatürk Gençleriyiz Marşı, Çırpınırdın Karadeniz, Vatan Marşı, Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı eserlerine izleyicilerin ve protokolün de katılımıyla coşku içinde gerçekleştirildi.
Konserin ardından bir konuşma yapan Prof. Dr. Kâzım Uysal, “Sakarya Meydan Savaşı, tarihimizin dönüm noktalarından bir tanesi. Bu zaferin elde edilmesinde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere komutanlarımıza, silah arkadaşlarına ve Anadolu insanına minnet borcumuz var. Garnizon Komutanımız Sayın Necati Gündüz’e ve burada konser veren bando takımının değerli üyelerine de bu etkinlik için çok teşekkür ediyorum. Harika bir konserdi. Kendilerini en kısa zamanda yeni bir konser için yeniden üniversitemize bekliyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ