560 metruk ev yıkılacak

908

Kütahya’nın uzun yıllardır çözüm bekleyen sorunlarından olan metruk evlerin yıkımı tek tek yapılıyor.

Kütahya Belediyesi tarafından Anıtlar Kurulu işbirliği ile yürütülen çalışma kapsamında bugüne kadar kent merkezinde bulunan 205 adet metruk evin yıkımı yapıldı.
Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, yaptığı açıklamada, şehir merkezinde bulunan 560 metruk evin görev süresi boyunca tamamını yıkacaklarını söyledi.
Başkan Işık yapılan çalışmalarla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Göreve geldiğimizde belediyemiz mücavir alanı içinde toplam 560 adet metruk ev vardı.
O günden bugüne 2 buçuk yıllık görev süremiz içinde 2019 yılında 59 adet, 2020 yılında 47 adet, 2021 yılında 99 adet olmak üzere toplam 205 adet metruk evin yıkım işlemleri Anıtlar Kurulu’nun onayı alınarak tamamlandı. Halen Anıtlar Kurulu’ndan yıkım kararı alınmış 76 metruk evimiz daha bulunmaktadır. Bunlar da yıkıldığında görev süremizin yarısında toplam 281 adet metruk evin yıkımı gerçekleştirilmiş olacak. Kütahya’da bir daha metruk evler diye bir sorununun kalmamasını hedefliyoruz. Bu konuda emeği geçen başta Anıtlar Kurulu’nun saygı değer üyeleri olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşların çalışanları, belediyemiz fen işleri müdürlüğü personeli başta olmak üzere, KUDEP servisinde çalışanlarımız, ilgili diğer müdürlük personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Yıkımlar esnasında ilgili mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın gösterdikleri sabır ve destek için de ayrıca tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” İLHAN ASLAN