10. Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

550

Kütahya Valisi Ali Çelik, Yalova Valiliğinin ev sahipliğinde düzenlenen 10. Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısına katıldı.
Yalova Valisi Muammer Erol’un ev sahipliğindeki toplantıya Bursa Valisi Yakup Canbolat, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Sakarya Valisi Çetin Oktay Yıldırım, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kütahya Valisi Ali Çelik, Sahil Güvenlik Grup Komutanları, katılımcı illerin İl Emniyet Müdürleri, İl Jandarma Komutanları ve İl Göç İdaresi Müdürleri katıldı.
Düzensiz göç ve çözüm konularının ele alındığı toplantıda Vali Muammer Erol’un açılış konuşmasının ardından Bursa Valisi Yakup Canbolat konuşma yaptı.
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Bursa İl Göç İdaresinin tarafından yapılan sunumda; düzensiz göç ile mücadele kapsamında iller bazında yürütülen faaliyetlerin değerlendirilmesi, 10. bölgede yer alan Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Sakarya, Yalova, Kocaeli, Kütahya ve Bilecik il sınırında yaşanan düzensiz göç ve göçmen olaylarının güncel durumu, alınan önlemler ile istatistiki bilgiler ele alındı.
Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı, genel hususlar ile düzensiz göçmen akımı hakkında görüş ve çözüm önerilerinin görüşülmesinin ardından son buldu.
Vali Ali Çelik, toplantının ardından Yalova Valisi Muammer Erol’u makamında ziyaret etti. BÜLTEN