TRAVEL TURKEY İZMİR’DE KÜTAHYA RÜZGARI

644

Türkiye’nin en önemli turizm buluşmalarından birisi olarak kabul edilen Travel Turkey İzmir Fuarı’na katılan Kütahya Belediyesi, ilimizin tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Travel Turkey İzmir Fuarı kapılarını 15. kez açtı. Uluslararası ve ulusal turizm aktörlerini bir araya getiren, turizm fuarına katılım sağlayan Kütahya Belediyesi, el sanatları ve çini ürünleriyle fuarın dikkatini çeken stantlardan birisi oldu.
Kütahya Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı üyesi olarak Zanaat ve Halk Sanatlarının tanıtımına katkıda bulunmak adına Kütahyalı sanatçılar Hatice Bal, Serpil Erpolat, Sakin Yaman ve Suna Ulucan’ın katıldığı fuarı Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık ziyaret etti.
Kütahya’nın kültürel zenginliğinin ve değerlerinin bilinirliliğinin artırılması için bu ve buna benzer organizasyonların faydalı olduğunu ifade eden Işık Kütahya’nın kültür değerlerinin her platformda tanıtılmasına Kütahya Belediyesi olarak desteklerinin devam edeceğini belirterek ulusal ve uluslararası her etkinliğe farklı sanat ve sanatçılarla katılım sağlanacağını söyledi.
Başkan Işık, başta UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı olmak üzere, Avrupa Seramik Şehirler Ağı, UCLG gibi ağlarda da ciddi kazanımlar sağlandığını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.
Fuara Belediye Başkanı Alim Işık’ın yanı sıra, Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, Etüt Proje ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Mehmet Zenci, Etüt Proje Müdürlüğü personeli Sedat Aslantaş ve Kütahyalı sanatçılar katıldı. BÜLTEN