GÖNÜLLÜ GENÇLER İÇİN GIYABİ NAMAZ

311

İstanbul Genç İHH’nin Bursa’da düzenleyeceği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamını yitiren 4 kişi için Kütahya’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği’nin organizasyonuyla Ali Paşa Camisi’nde ikindi namazının ardından İstanbul Genç İHH Lise Başkanı Muratcan Kaya (21), Yedihilal Teknoloji Takımları Sorumlusu Yusuf Taha Göktaş (22), Baykar Uçak Mühendisi Tarık Kesekçi (26) ve İstanbul Genç İHH Başkanı ve Türk Telekom Veri Mühendisi Kaan Talip Tığlı (25) için ayrı ayrı gıyabi cenaze namazı kılındı.
İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın kıldırdığı namazın sonra gençler için dua edildi.
Dernek başkanı Mustafa Yenipazar, kazada vefat eden gençlerin, ömürlerinin baharında Allah’ın rızası ve milletin menfaati için gayret sarf eden örnek kişiler olduklarını belirtti.
Gençlerin ardından onlara dua etmek ve gıyaben namaz kılmak için bir araya geldiklerini dile getiren Yenipazar, “Elim kazada vefat eden gençlerimizin Türkiye’deki tüm gençlere örnek olacaklarına inanıyoruz. Rabbim inşallah onlara rahmetiyle muamele eylesin. Tüm Kütahyalı hemşerilerimizden gençlerimiz için birer Fatiha okumalarını istirham ediyoruz.” dedi.
İstanbul-İzmir Otoyolu’nda İstanbul Genç İHH’nin Bursa’da düzenleyeceği Teknoloji Kampı’na katılmak için yola çıkan gençlerin bulunduğu 34 AFG 020 plakalı otomobil, dün Selçukgazi Viyadüğü mevkisinde aynı yöne giden M.H’nin kullandığı 41 HZ 096 plakalı tıra arkadan çarpmıştı. Kazada, İstanbul Genç İHH Başkanı ve Türk Telekom veri mühendisi Kaan Talip Tığlı (25), Genç İHH personeli Muratcan Kaya (21), YediHilal Teknoloji Takımları Sorumlusu Yusuf Taha Göktaş (22) ile Baykar Uçak Mühendisi ve İHH gönüllüsü Tarık Kesekçi (26), hayatını kaybetmişti. UMAHAN ÖZ