MHP HEYETİ KÜTAHYA’YI KARIŞ KARIŞ GEZDİ

243


“Adım Adım 2023, İl İl Anadolu” programı kapsamında Kütahya’ya gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekillerinden oluşan heyet esnaf ve iş dünyasını ziyaret etti.

MHP’nin başlattığı ‘Adım Adım 2023, İl İl Anadolu’ programı kapsamında, Türkiye’nin her iline ziyaretler yapılıyor. Kütahya’ya gelen TBMM İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP MYK Üyeleri Volkan Dudu, Kadir Şekerci ve Özgür Bayraktar, İl teşkilatının organizasyonu ile STK temsilcileri, başkanları, muhtarlar ve gönüllü kuruluşların temsilcileriyle bir araya geldiler. Yapılan protokol konuşmaların ardından heyet, söz alan STK temsilcileri ve muhtarların istek ve taleplerini dinledi.

Gerçekleşen toplantının ardından heyet, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odaları Birliği, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Çiniciler Çarşısı, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Muharip Gaziler Derneği, şehit ailelerine evlerinde ziyaret ile Kütahya Valiliğini ziyaret ettiler. Ziyaretlerin ardından Cumhuriyet Caddesi Sevgi Yolunda esnaf ziyareti gerçekleştirildi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekillerinden oluşan heyet, gazetecilerle bir araya geldi.
Kütahya Belediyesinde düzenlenen toplantıyla kentte görev yapan gazetecilerle buluşan MHP Ankara Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erkan Haberal, MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, MYK üyeleri Kadir Şekerci, Özgür Bayraktar ve Volkan Dudu, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık ve MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bir gazetecinin, düzenlenen programların erken seçim çalışması olup olmadığı yönündeki sorusu üzerine açıklama yapan Haberal, şunları söyledi: “Türkiye’nin 81 ilinde yapmayı planladığımız “Adım Adım 2023, İl İl Anadolu” programlarını bugüne kadar 56 ilde gerçekleştirdik. Bu programla cumhur ittifakının yaptığı çalışmaları sahada anlatmak. Yaptığımız çalışmanın esas amacı dezenformasyonu önlemek. Burada arkadaşlarımızı ziyaret edip uzaktan yapılan yönlendirmelerle moral bozukluğunu bir kenara atıp motivasyonlarına katkı sağlamak. Bu çalışmaların seçim çalışmalarından daha öte bir şey var. Ziyaret ettiğimiz illerde ceplerimiz raporlarla doldu. Biz bu raporları hazırlayıp gelen başkanımıza sunacağız. Kütahya’nın eksiklerini tespit edip bunu ülke bazında da değerlendireceğiz. Bizim nasıl bir katkımız, faydamız olur bunlar için bir yol çizmiş olacağız.”
Son olarak Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret eden MHP heyeti, Başkan Işık’ı çalışmalarından dolayı tebrik ederek, başarılar dilediler. Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Işık, Kütahya’da üretken belediyecilik anlayışı ile birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, 2022 yılı bütçesinin önemli bölümünü yatırıma ayırdıklarını söyledi.

Başkan Işık, MHP heyetine günün anısına Kütahya’nın simgelerinden olan çini vazo hediye etti.

Yapılan toplantı ve ziyaretlerde TBMM İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP MYK Üyeleri Volkan Dudu, Kadir Şekerci ve Özgür Bayraktar, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni ve çok sayıda parti yöneticisi yer aldı. İLHAN ASLAN