Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hisar Gazetesi | Temmuz 25, 2021

Scroll to top

Top

81 İL KÜTAHYA’DA

habergiris

Kütahya’da, Okullar Arası Küçükler ve Yıldızlar Kick Boks Türkiye Birinciliği, 81 ilden sporcuların katılımıyla düzenlenen törenle başladı.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Ataşçı, Yeni Spor Salonundaki törende yaptığı konuşmada, yapılan müsabakaların okul sporları faaliyet programı kapsamında gerçekleştirildiğini söyledi.

Müsabakaların, Türkiye’nin 81 ilinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden 850 sporcu, 150 antrenör ve 35 hakemle yapıldığını belirten Ataşçı, şunları söyledi: “Kick Boks, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde faal olan 65 spor federasyonundan lisanslı sporcu sayısı bakımında ilk 5 spor dalından biridir. Bugün itibariyle lisanslı sporcu sayımız 276 bindir. Federasyonumuz 4 bin civarında hakem ve 4 bin 500 civarında antrenörümüzle faaliyetlerini sürdürmektedir. Federasyonumuz uluslararası turnuvalarda ülkemize en çok madalya kazandıran federasyonlar arasında birincidir. Sporcularımız toplamda 948 madalya almıştır. Her geçen gün lisanslı sporcu sayısı hızla artan kick boks, okul sporlarında, halk eğitim merkezlerinde, üniversite sporlarında ve 81 ilimizde iki bine yakın spor kulübünde icra edilmektedir.”

Sporculara başarı dileğinde bulunan Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret de müsabakalara ev sahipliği yapmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ve Belediye Başkanı Alim Işık da birer konuşma yaparak müsabakaların Kütahya’da yapılmasında emeği olanlara teşekkür edip sporculara başarı dileklerini iletti.
Başkan Işık, 2020 yılı içerisinde Kütahya Belediyespor Kulübü bünyesine Kick Boks branşını da dahil edeceklerini ve sporcuların müsabakalarda şehrimizi belediye adına temsil edeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından Kick Boks İl Temsilciği tarafından protokol üyelerine boks eldiveni hediye edilirken Işık da Ataşçı’ya hediye takdim etti.
Halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından müsabakalar başladı.
Müsabakalar Pazar gününe kadar devam edecek. İLHAN ASLAN