Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hisar Gazetesi | Şubat 26, 2020

Scroll to top

Top

TAVŞANLI HALKINDAN İDLİB’E 5 TIR DOLUSU İNSANİ YARDIM

TAVŞANLI HALKINDAN İDLİB’E  5 TIR DOLUSU İNSANİ YARDIM
habergiris

İç İşleri Bakanlığı’nın talimatı, AFAD’ın koordinasyonunda ülke genelinde başlatılan İdlib’e Yardım Kampanyası’nda Tavşanlı halkı yine üzerine düşeni yaparak 5 tır dolusu yaşam malzemesini savaş bölgesine gönderdi.

Tavşanlı Belediyesi ile Tavşanlı Kardeşlik ve Yardım Platformu tarafından organize edilen kampanya 3 Ocak’ta başlatılmıştı. 15 gün gibi kısa sürede ilçe halkı 12 ton gıda, yatak, battaniye ve un’dan oluşan bağışları dualar eşliğinde Suriye’ye göndermiş oldu.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı Müftüsü Hüseyin Aksoy, AK Parti İlçe Başkanı Bilal Kıyak, Tavşanlı Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Aka, Kuruçay Belediye Başkanı Erhan Demiray, Tunçbilek Belediye Başkanı Mustafa Düzgün, ve 33 STK temsilcisinin katıldığı programda Kardeşlik ve Yardım Pilatformu adına konuşmayı Tiyatrocular Dernek Başkanı İbrahim Vehbi Atabay yaptı.
Daha sonra vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, bugün sadece Suriye için toplam 25. tırın yola çıktığını hatırlatarak Tavşanlı halkına mazlum toplumlara yaptığı bağış ve fedakarlıktan ötürü teşekkür etti.

Başkan Mustafa Güler orta doğuda egemen güçlerin oyunlarına ve emperyal hedeflerine dikkat çekerek, kısa zamanda kan ve gözyaşının bitmesi için dua etti.

Başkan Güler “15 Mart 2011’de başlayan Suriye iç savaşında yüz binlerce insan hayatını kaybetti, milyonlarca insan topraklarını terk etmek zorunda kaldı. Dokuz yıllık süreçte gördük ki egemenlerin coğrafyamız üzerindeki hesapları büyük. İnsanlar yerlerinden yurtlarından ediliyor. Bugün o insanlara, çocuklara el uzatan tek millet var o da necip Türk milleti. Bizim orta doğu ile tarihi bağlarımı var. Çanakkale Şehitliği’nde bu bağı çok iyi görebiliriz. Duamız odurki inşallah en kısa zamanda savaşlar ve acılar biter. Bu coğrafyaya huzur ve barış hakim olur” diye konuştu.

Tavşanlı halkının bu tür organizasyonlara önem verdiğini ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, 33 STK’nın bir araya gelerek oluşturduğu Tavşanlı Kardeşlik ve Yardım Platformu’na teşekkür etti. Başkan Mustafa Güler ” 33 STK’nın birlikteliğinden doğan güç inşallah her ilçeye örnek olacaktır. Bu kardeşlerimize biz belediye olarak her zaman destek vereceğiz.

Burada en büyük teşekkürü 5 tırı yardım malzemeleriyle dolduran halkımız hak ediyor. Belediye Başkanı olarak hem ilçe halkımıza hemde Yardım Platformuna teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Hüseyin Aksoy’un yaptırdığı dua eşliğinde yardım tırları İdlib’e hareket etti.