Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hisar Gazetesi | Şubat 26, 2020

Scroll to top

Top

Çocuklar üşümesin projesi

Çocuklar üşümesin projesi
habergiris

Kütahya Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi tarafından yardıma muhtaç çocuklar için “Çocuklar Üşümesin” projesi kapsamında ihtiyaç sahibi çocuklara yardım yapıldığı bildirildi.

Proje kapsamında, mülteci, yetim ve yardıma muhtaç 316 çocuğa kışlık mont ve bot yardımında bulunuldu.
Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şube Başkanı Hüseyin Hazırlar, “Kışın en soğuk günlerini yaşadığımız şu günlerde yardıma muhtaç mülteci kardeşlerimizi ve çocukları unutmamamız gerekiyor.

Türkiye Diyanet Vakfımız, din görevlilerimiz ve hayırseverlerin katkıları ile “Çocuklar Üşümesin” projesini hayata geçirmiş bulunuyoruz.

İhtiyaç sahibi çocuklarımıza sahip çıkmak, ağır kış şartlarının zorluğundan bir nebze de olsa onları uzaklaştırmak istiyoruz. Bu bağlamda onlara bot ve mont hediye ederek yüzlerini güldürmek için çalışıyoruz.” dedi.

Yapılan yardımların çok anlamlı olduğunu dile getiren Hüseyin Hazırlar; yardım eli uzatılan her bir çocuğun çok sevindiğini, ancak içlerinden bir öğrencinin “Artık okuldan gelirken ıslanmayacağım” sözünün adeta yürütülen projeyi özetlediğini ifade etti.