Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hisar Gazetesi | Şubat 26, 2020

Scroll to top

Top

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

habergiris

T.C.
KÜTAHYA
2. İCRA DAİRESİ
2018/8573 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İcra Hukuk Mahkemesi 2019/141 E,2019/352 K 17/10/2019 tarihli kıymet takdirine itiraz kararı gereğince, Kütahya İl, Merkez İlçe, 266 Ada, 6 Parsel, BÖLCEK Mahallesinde bulunan Taşınmaz B Blok 3. Kat 12 Bağımsız bölüm dubleks mesken olup borçlu adına tam hisselidir. Taşınmazın yakın çevresinde Musa Kazım Camii, benzin istasyonu, emniyet müdürlüğü yerleşkesi, boş imarlı arsalar bulunmaktadır. Taşınmaz Kütahya İl merkezinin kuzeybatısında yaklaşık 4 km mesafe de konumludur.Gelişmekte olan bir bölge olması, ulaşım sorununun olmaması gayrimenkul değerine olumlu yansımaktadır. Taşınmazın bulunduğu B Blok ayrık nizamda 3/B yapı sınıfında betonarme karkas yapı tarzında, bodrum + zemin + 3 normal + çatı katlı olarak inşa edilmiş yaklaşık 5 yaşındaki binadır. Bloğun dış cepheleri ısı yalıtımlı dış cephe boyalıdır. Bloğa giriş zemin kat seviyesinden ve güneydoğu yönünden sağlanmakta olup blok girişi, koridor ve merdiven zeminleri mermer kaplı, duvarları saten boyadır. Taşınmazın bulunduğu blokta asansör bulunmakta olup yangın merdiveni bulunmamaktadır. Onaylı mimari projesini ve mahalli yapılan incelemeye göre,3. normal katta, 3 oda, salon, mutfak, antre/hol, lavabo wc, banyo ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 133m2 alanlı ,çatı katta oda, salon, antre/hol, lavabo wc, banyo hacimlerinden oluşmakta olup brüt 72m2 alanlı olup toplam brüt 205m2’dir. Ayrıca çatı katta toplamda brüt 19m2 alanlı 1 adet teras bulunmaktadır. Giriş çelik kapı olup oda antre/hol, mutfak zeminleri laminent parke kaplı, duvarlar saten boyalıdır. Mutfakta, mutfak tezgahı ve dolap grubu mevcuttur. Banyoda klozet, lavabo ve duş alanı mevcut olup zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Meskenin iç kapıları panel tip, pencereleri ısı camlı pvcdir. Mesken de ısınma ve sıcak su ihtiyacı doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanandubleks mesken.
Adresi :Bahçelievler Mahallesi Esin Sokak Yaşam Kent Sitesi B Blok No:4/12 Merkez/KÜTAHYA
Yüzölçümü :205m2
Arsa Payı :551592/42360000
İmar Durumu : Taşınmazın içinde yer aldığı ada parsel Kütahya Belediyesi sınırları içerisinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında ayrık nizam, 4 kat H-max: 12,50m, Taks: 0,40m, ön bahçe çekme mesafesi 5m, yan bahçe çekme mesafesi 3m, arka bahçe çekme mesafesi 6,25m yapılaşma koşulları ile konut alanı içinde kalan taşınmaz
Kıymeti : 329.496,97 TL
KDV Oranı : %18 NOT: Tescil tarihinde Cumhurbaşkanı Kararı ile KDV oranının değişmesi halinde KDV oranı bu karara göre belirlenecektir.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 15:00 – 15:05 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 15:00 – 15:05 arası
Satış Yeri :Kütahya Belediyesi Hizmet Binası 1.Kat Mezat Salonu – Gaybiefendi Mah. Atatürk Bulv. No:83 MERKEZ / KÜTAHYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8573 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019
Mine YAMAN
İcra Müdür Yardımcısı – 164276
KÜTAHYA HİSAR GAZETESİ 28.12.2019