Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hisar Gazetesi | Şubat 22, 2020

Scroll to top

Top

Osman Gezgin: İktidara hazırız

Osman Gezgin: İktidara hazırız
habergiris

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanlığı 1. Olağan kongresinde tüm delegelerin oyunu alarak il başkanlığına seçilen Osman Gezgin, iktidara hazır olduklarını söyledi.

Hezar Dinari Kültür Merkezinde düzenlenen kongreye, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan yardımcıları Prof. Dr. Doğan Aydal, Av. Mehmet Ener, Kocaeli, Bursa, Manisa, Eskişehir, Afyon, Uşak, İl Başkanları ve ilçe teşkilâtları, Kadın kolları ve gençlik kolları, STK Başkan ve temsilcileri,
Siyasi Parti Başkanları ve Yeniden Refah Partisine gönül veren vatandaşlar katıldı.
Kongrede delegelerin tüm oyunu alan Osman Gezgin kongrede yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi. Yeniden Refah Partimiz 23 Kasım 2018 yılında Dr. Muhammet Ali Fatih Erbakan tarafından Bursa’da kurulmuş ve Türkiye’deki siyasi hayatına başlamıştır. Her ne kadar 1 senedir yeni açmış bir çiçek gibi gözükse de bu çiçeğin dalları Haziran 2013 yılında kurulan Erbakan vakfından gelmektedir. Her ne kadar bizim davamız 6 yıllık bu davadan çiçek açmış gibi görünse de bizim esas davamızın gövdesini 50 yıllık milli görüş şuuru oluşturmaktadır. 1969-1970 yılında rahmetli Necmettin Erbakan hocamız tarafından il meclise girmesiyle başlar bizim davamız. Sadece ve sadece 110 Milletvekili ile bir koalisyon ortağı olarak 11 aylık kısa bir süre içerisinde denk bütçenin gerçekleştirilmesi, G-8’lerin kurulması, değişen mobil sistem dediğimiz her ay değişen enflasyon artı büyüme oranında yapılan memura ve işçiye yapılan zamlar bunun yanında memura, işçiye ve emekliye yapılan yüzde 50, yüzde 100 ve hatta yüzde 200’lere varan zamlar halen bugün vatandaşlarımızın hafızalarında yer etmektedir.

Her ne kadar televizyon kanallarında Yeniden Refah Partimizi çok fazla görmeseniz de biz şu anda Türkiye’nin 76 vilayetinde teşkilatlanmamızı tamamlamış durumdayız. 700 ilçemizde teşkilatlanmamızı tamamlamış durumdayız. Bazen görüyorsunuz yeni oluşumlardan yeni partilerden bahsediliyor. Daha isimleri olmayan, daha binaları olmayan bu partilerin her gün televizyon kanallarında izliyorsunuz. Bizim ise tıpkı Erbakan hocamızın ilk siyasete başladığı gibi bir basın ambargosunda olduğumuzdan 76 vilayette teşkilatlanmamıza rağmen bizi çok fazla kanallarda göremiyorsunuz. Bunlarda fırtına öncesi sessizliği bize anlatıyor.

Bizim hareketimizin özeti genel Başkanımız özetle şunu söylüyor. Biz tüm Dünya’nın tüm insan aleminin maddiyatını ve maneviyatını düzeltmek için geliyoruz.
Bizim hareketimizin temel esasında tüm insanlığın maddiyatı ve maneviyatı vardır. Kökleri İslam inancına dayanan gövdesi milli görüş şuuru ile beslenen dalları Erbakan vakfı ile büyüyen ve bugün çiçek açmış olan hareketimiz iktidara geldiğinde meyve ’ya dönüşmüş olacak. Ve bu meyve ’den Allah’ın izniyle yiyenler tat alacak, Lezzet alacak ve hep damaklarda kalacak. Biz iktidar için her aşamasında hazırız dedi.
Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Osman Gezgin delegelerin oyuyla il başkanlığına seçildi. MERVE KARAMAN