Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hisar Gazetesi | Şubat 22, 2020

Scroll to top

Top

Binlerce fidan toprakla buluştu

Binlerce fidan toprakla buluştu
habergiris

2019 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Kütahya Müftülüğü tarafından binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Kütahya merkez Toki Mevkii İmam-ı Azam camiinde Pazar günü sabah namazını müteakip düzenlenen ağaç dikme programına İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Müftü Yardımcıları ve cami cemaati katıldı.
Fidan dikimi ile ilgili bir açıklama yapan İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Allah (c.c.)ın yarattığı ve insanın hizmetine sunduğu her şeyin bir emanet olduğunu belirterek; “Çevreyi, doğayı tahrip etmek, ağaca zarar vermek, kulun Allah’a karşı sorumluluğunu ihmal etmesidir. O halde, yaratan ve yöneten Rabbimizin bizlere emaneti olan çevremize karşı duyarlı olalım. Gün gelip emanetin sahibi olan Rabbimize hesap vereceğimizi aklımızdan çıkarmayalım. Yeryüzünün sadece insanların değil bütün canlıların hayat alanı olduğunu bilerek yaşayalım. Bu konuyla alakalı duyarlılık, farkındalık oluşturmak gayesiyle, Diyanet İşleri Başkanlığımızca başlatılan fidan dikme etkinliğini gerçekleştirdik. Bugün il genelindeki bütün camilerimizde yaklaşık 2 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. İstiyoruz ki camilerimiz fidanlarla, yeşille, ağaçlarla iç içe olsun ve toplum olarak yeşile, doğaya sahip çıkalım.” diye konuştu.
MERVE KARAMAN