Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hisar Gazetesi | Şubat 22, 2020

Scroll to top

Top

Ahmet Yakupoğlu, DPÜ’de anıldı

Ahmet Yakupoğlu, DPÜ’de anıldı
habergiris

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Vefatının 3. Yılında Ressam Merhum Ahmet Yakupoğlu’nu Anma Programı’na ev sahipliği yaptı.

Üniversitesi (DPÜ) tarafından anma programı düzenlendi.
Aşr-ı şerifin okunmasıyla başlayan “Vefatının 3. Yılında Ressam Merhum Ahmet Yakupoğlu’nu Anma Programı” DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal’ın açış konuşmasıyla devam etti.
Ahmet Yakupoğlu’nun yalnızca Kütahya için değil tüm dünya için önemli bir şahsiyet olduğuna dikkat çeken DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, “Onun sayesinde bugün üniversitemiz kıymeti biçilemeyen bir servete sahip. Bize düşen onun eserlerine sahip çıkmak. Bu elimizde, bunu yapabiliriz. Üniversite olarak Ahmet Yakupoğlu’nun bıraktığı eserlere sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

Rektör Uysal’ın konuşmasının ardından Her-Dem Ney Türk Musikîsi Topluluğu musiki dinletisi sundu.
Konserde Ahmet Yakupoğlu’nun gezeklerinde icra ettiği eserler Her-Dem Ney Türk Musikîsi Topluluğu tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Salim Tokaç eşliğinde sunuldu.

DPÜ Fen Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Konferans Salonunda düzenlenen anma programına;
Kütahya Valisi Ömer Toraman, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Salim Tokaç, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Müzik ve Sahne Sanatları Dairesi Başkanı Levent Aydın, STK Temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı. İLHAN ASLAN