Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Hisar Gazetesi | Şubat 22, 2020

Scroll to top

Top

‘Osman Başkan’ il başkanı oldu

‘Osman Başkan’ il başkanı oldu
habergiris

Kütahya siyasetinin yakından tanıdığı ve ‘Osman Başkan’ adıyla da bilinen Osman Gezgin, Yeniden Refah Partisi’nin Kütahya İl Başkanı olarak siyasete yeniden döndü. Genel Başkan Fatih Erbakan’dan İl Başkanlığı görevini alan Gezgin, vakit kaybetmeden teşkilatla bir araya geldi.

Türk siyasetinin unutulmazları arasında yer alan merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisinin Kütahya il başkanlığına Osman Gezgin atandı. Geçtiğimiz Perşembe günü Yeninden Refah Partisi Genel Başkanlığında düzenlenen görüşme yaklaşık iki saat sürerken, Kütahya ve Dünya siyaseti konuşuldu. Kütahya’nın sıkıntılarının dile getirildiği görüşmenin ardından il Başkanlığı görevini Fatih Erbakan’dan alan Gezgin, daha sonra Kütahya’ya gelerek teşkilatla bir araya geldi.

Bilecik Belediye Başkan yardımcılığı görevini başarıyla yapan ve ardından AK Parti’den Milletvekili ve Belediye Başkan aday adayı olan Osman Gezgin’in Yeniden Refah Partisine geçmesinin ardından siyasete de yeni bir soluk getirmesi bekleniyor.

Özellikle aday adayı olduğu dönemlerde yaptığı çalışmalarla gündeme damgasını vuran ve vatandaşların büyük bir beğenisini toplayan Gezgin’in Kütahya siyasetinde önemli bir rol üstleneceği belirtiliyor.
Ankara’da, Yeninden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’dan görevi alan ve vakit kaybetmeden Kütahya il başkanlığına dönen Osman Gezgin, teşkilatlarla bir araya geldi. Merkez İlçe Başkanı Murat Çil il birlikte İl, ilçe, Kadın kolları ve Gençlik kolları üyeleriyle bir araya gelen Gezgin, kendisini tanıtarak bundan sonra izleyecekleri yol haritası ile ilgili ön bilgiler verdi. Amaçlarının ülke ve Kütahya’ya katkı sunmak olduğunu ifade eden Gezgin, görevlerini en iyi şekilde yapacaklarından kimsenin şüphesi olmamasını istedi. Gezgin, Genel Başkanları Fatih Erbakan’ın Pazar günü Eskişehir’e geleceğini de ifade ederek programa tüm Kütahyalıları davet etti. HABER MERKEZİ