‘İstanbul’a konuk evi yapılmalı’

615

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahyalı basın mensupları ile iftar programında buluştu. Erbaş, burada yaptığı konuşmasında, İstanbul’a Kütahya Konuk Evi yapılmasının gerektiğini söyledi.

Gastro Keyf Caffe’de düzenlenen iftar yemeğine MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, MHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Küçük, MHP Kadın Kolları Başkanı Hülya Öztürk, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, gazeteciler ve ajans temsilcileri katıldı. İftar sonrası basın mensupları ile gündemdeki konuları değerlendiren MHP Milletvekili Ahmet Erbaş, Hastalıklarının tedavisi için İstanbul’a giden hastaların sokak sokak kalacak otel aramamaları için İstanbul’a Kütahya Konuk Evi yapılmasının gerektiğini söyledi. Erbaş konuk evi için “Gereken ne gerekiyorsa yapılacak ” dedi.

KİYD KÜTAHYA’NIN SESİ OLMUŞTUR

Kütahya İlinden Yetişenler Derneğinin 68 yıldır Kütahya’nın Türkiye’de sesi olduğunu ifade eden MHP Milletvekili Erbaş ; “1951 Yılında kurulan Kütahya İlinden Yetişenler Derneği 68 yıldır bir çok ilimizde Kütahya’nın sesi, eli ayağı olmuştur. KİYD İstanbul şubesi Türkiye’nin En Büyük şehrinde yaşayan Kütahyalı vatandaşlarımızı bir araya getirerek İstanbul’da büyük bir Kütahya ailesi oluşturmuştur. KİYD İstanbul şubesi ayrıca Kütahyalı hayırseverlerin destekleri ile yüze yakın öğrencimize burs vererek büyük alkışı hak etmiştir. Geçtiğimiz günlerde KİYD İstanbul Şubesi tarafından İstanbul’da verilen iftar programına katıldık.

Burada değerli Başkanımız Ömer kardeşimiz kendilerinin Kütahya Konuk Evine ihtiyaç duyduklarını belirtti. Konuk evi ile hastalıklarının tedavisi için İstanbul’a gelen Kütahyalıların sokak sokak otel arama telaşını son vermek istediklerini ifade etti.

Bu çok önemli proje için MHP Kütahya Milletvekili olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. İnşallah kısa zamanda yapılacak çalışmalar ile İstanbul ilimize Kütahya’ya yakışacak bir konuk evi kazandırırız.” diye konuştu. MERVE KARAMAN