Öğrencilerden ‘Eskigediz Evleri Sergisi’

544

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Gediz Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü öğrencileri, Eskigediz Belediyesinin katkılarıyla Eskigediz Müzesi’nde Eskigediz Evleri konulu sergi açtı.

DPÜ Gediz Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından Eskigediz Evleri sergisi açıldı.

Eskigediz Müzesi’nde gerçekleşen sergisinde Eskigediz’in tarihi ahşap evlerinin çizime dönüşmesiyle oluşan çalışmalar müze duvarlarını süsledi.

Perspektif dersi kapsamında yaptıkları çalışmalarda, tarihi ahşap evlerin mimarisini ve dokusunu yansıtmaya çalıştıklarını ifade eden Öğr. Gör. Rifat Sarıoğlu evlerin geçmiş yaşantımızı anlatan birer kültürel miras olduğunu, büyük bir zevkle yapılan 75 eserin müzede sergileneceğini belirtti. Sergi açılışını yapan Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Fethullah Karamete ve Eskigediz Belediye Başkanı Mustafa Arslan çalışmaları dikkatle inceleyerek eser sahiplerinden bilgi aldılar. Sergi ve daha önce yaptıkları projelerle ile Eskigediz ve evlerinin tanınmasına yardım ettiklerini belirten Öğr. Gör. Fethullah Karamete, eser sahiplerine ve Öğr. Gör. Rifat Sarıoğlu’na Eskigediz Belediye Başkanı Mustafa Arslan ile birlikte teşekkür belgelerini sundular.Sergiye katılan diğer eser sahiplerinin belgelerini Gediz MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Gökhan Dağılgan ve diğer öğretim üyelerimiz takdim ettiler.

Çalışmalarını Eskigediz Belediyesine hediye eden öğrencilere Eskigediz Belediye Başkanı Mustafa Arslan iftar yemeği verdi. Yemekten önce öğrencilerimiz Eskigediz Deprem Anıtı’nı ziyaret ederek hayatını kaybeden vatandaşlar için dua ettiler. İLHAN ASLAN