Türkiye Diyanet Vakfı Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu açıldı

581

Türkiye Diyanet Vakfı Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu hizmet vermeye başladı.

Bahçelievler Mahallesinde hizmete giren 200 öğrenci kapasiteli yurdun açılışına; Vali Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkan Vekili Salih Özden, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, bazı daire müdürleri ile din görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılışın açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, “Yurdumuz yavrularımıza sıcak yuva imkanıyla yola çıkıyor. Bu yurtlarımızda sadece barınma ortamı hazırlamıyoruz. Öğrencilerimize güvenle kalabileceği, sahih dini bilgiyle buluşup, değerleriyle tanışacağı bir ortam hazırlıyoruz. Burada kültürel, sanatsal, ilmi faaliyetler gerçekleştireceğiz. Kültürel gezilerle ilimizi tanımalarına imkan vereceğiz. Burada kalacak yavrularımız geleceğimize gözümüzün aydınlığı olarak hazırlanmış olacak” dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdunun hizmete açılmasından duyduğu memnuniyeti paylaşan Vali Dr. Ömer Toraman emeği geçenlere teşekkür etti.

Öğrencilerin devlete ait yurtlarda huzur ve güven içerisinde konakladığını, ailelerin de müsterih olduğunu ifade eden Vali Ömer Toraman “Öğrencilerimiz eğitimlerini başarıyla tamamlayıp yine ülkesine, milletine ve devletine hizmet etmek için gayret sarf edecekler.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Dr. Ömer Toraman ile beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte Türkiye Diyanet Vakfı Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışını gerçekleştirdi. MERVE KARAMAN