DPÜ’de mezuniyet coşkusu

551

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi mezuniyet etkinlikleri kapsamında iki fakülte ve bir yüksekokulda mezuniyet töreni düzenlendi.

Üniversite Spor Salonunda düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Remzi Gören, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Anıl İça, fakültenin bölüm başkanları, akademik ve idari personelleri ile öğrenciler ve velileri katıldı.

Mezuniyet töreninde konuşan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Anıl İça, “Bugün eğitim hayatınızın bitip, çalışma hayatınızın başladığı bir günü yaşıyoruz. İş hayatında başarı olmanın en önemli yolu yaptığınız işe sevgi ve saygı duymaktır. Teknolojinin her alanda geliştiği bu dönemde mesleğinizdeki başarınız kendinizi ve bilgilerinizi ne kadar güncel tutacağınızla alakalıdır. Bugün mezun olan öğrencilerimiz geldiği bu noktada emeklerini ve desteklerini esirgemeyen velilerimize ve hocalarımıza saygılarımı sunuyorum” dedi.

İça’nın konuşmasının ardından fakültedeki eğitimini üstün başarıyla bitiren Rukiye Kartop, tüm öğrenciler adına bir konuşma yaptı ve eğitim hayatı boyunca öğrendikleri bilgilere yenilerini ekleyerek Türkiye’ye hizmet edeceklerini söyledi.

Kartop’un konuşmasının ardından DPÜ Halk Oyunları Ekibi, konuklar için bir gösteri sundu. Daha sonra fakültede ve bölümlerinde ilk üç sırayı alan öğrencilere başarı belgeleri sunuldu.

Fakültenin başarılı öğrencileri ödüllerini Prof. Dr. Remzi Gören, Prof. Dr. Anıl İça ve Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş’ın elinden aldılar. Bölümlerinde ilk üç sırayı alan öğrencileri ise başarı belgelerini bölüm başkan ve yardımcılarından aldılar.

Törenin son bölümünde öğrenciler marşlar eşliğinde keplerini atarak mezuniyetlerini kutladılar.

UBYO VE UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ DE MEZUNİYET HEYECANI YAŞADI

Spor Salonu’nda düzenlenen törende Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Tavşanlı Yerleşkesindeki törende de Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencileri de mezuniyet heyecanı yaşadı. Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ndeki törene Rektör Prof. Dr. Remzi Gören de katıldı.
Törende bir konuşma yapan Prof. Dr. Remzi Gören, “Yarından itibaren hayata yeniden başlayacak, adım atmayı ilk öğrendiğiniz gün gibi, ayakta kalmayı öğreneceksiniz.

Eğer kendinize inanıyorsanız, kendinize güveniniz varsa korkmayın ve asla yılmayın. Yarına umutla bakın, sabırlı olmayı öğrenin. Hayat hemen yarın olmasa bile, yakın gelecekte size gülecek, çok güzel imkânlar sunacak. Aceleyle yanlış yapmayın, fırsatları size sunulan son fırsatmış gibi ciddiye alın” dedi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi mezuniyet etkinlikleri bugün düzenlenecek törenlerle sürecek. MERVE KARAMAN