TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

671

T.C.
KÜTAHYA
2. İCRA DAİRESİ 2018/10278 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Söz konusu taşınmaz Kütahya İli Merkez Şehit Murat Gürsel Sokak Ergenekon sitesi B-2 Blok No:13/1/7 Posta adresi konumlu Meydan Mahallesi 1708 ada 93 Parsel B-2 Blok 3. kat B.B No:7 tapu bilgilerine kain meskendir. 3B yapı sınıfında bitişik nizamda ve betonarme karkas yapı tarzında 3 Bloktan oluşmaktadır. Satışa konu taşınmaz B-2 Blok bodrum+zemin +3katlı olarak inşa edilmiş yaklaşık 30 yaşında binadır. Taşınmaz 3 oda salon mutfak antre hol banyo wc/lbve iki adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 120 m²’dir. Oda zeminleri laminent parke duvarları saten boyalı tavanları karton piyerdir. Mutfak dolap ve mermer tezgahı bulunmakta olup zemini seramik kaplıdır. İç kapıları camekenli ahşap doğrama pencereleri ısı camlı penceredir.Meskende ısınma ve sıcak su ihtiyacı doğalgaz kombi sistemiyle ısınmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ATA H : Bu parsel lehine 126 ada 106 parsel aleyhine irtifak hakkı vardır (18/05/1994) + Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/05/2019 günü 11:00 – 11:10 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:00 – 11:10 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Hizmet Binası 1.Kat Grup Toplantı Salonu – Gaybiefendi Mah. Atatürk Bulv. No:83 MERKEZ / KÜTAHYA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10278 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/03/2019
Rabia YÜKSEL
İcra Müdür Yardımcısı
132580
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
KÜTAHYA HİSAR GAZETESİ 06.04.2019