Mavi balonlar otizmli çocuklar için havalandı

803

Mavi balonlar ve pankartlar taşıyan Kütahya İl Protokolü ile vatandaşlar ve öğrenciler Sevgi Yolu girişinden Karagöz Cami önüne kadar yürüdü. Yürüyüş sonunda Vali Dr. Ömer Toraman ile diğer katılımcılar 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü anısına otizmin simgesi haline gelen mavi renkli balonları gökyüzüne bıraktı.
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında “Otizmin farkındayız, çözümde bir aradayız” sloganıyla Kütahya’da yürüyüş yapıldı.
Kütahya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüş Sevgi Yolu girişinden başladı.
Yürüyüşe; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Turan, otizmli öğrenciler ile aileleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

MAVİ BALONLAR OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN HAVALANDI
Mavi balonlar ve pankartlar taşıyan Kütahya İl Protokolü ile vatandaşlar ve öğrenciler Sevgi Yolu girişinden Karagöz Cami önüne kadar yürüdü.
Yürüyüş sonunda Vali Dr. Ömer Toraman ile diğer katılımcılar 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü anısına otizmin simgesi haline gelen mavi renkli balonları gökyüzüne bıraktı.
Daha sonra Vali Dr. Ömer Toraman ile protokol üyeleri ve otistik çocuklar renkli boyalarla “Otizm İçin İzini Bırak” panosuna el izi baskı yaptılar.

“EL BİRLİĞİYLE GAYRET GÖSTERİYORUZ”
2 Nisan Otizm Farkındalık Günü kapsamında toplumda farkındalık oluşturmak için 1 hafta çeşitli etkinlikler düzenleneceğini belirten Vali Dr. Ömer Toraman, otizmli çocukların sosyal hayata katılımını artırmak için eğitim alanı başta olmak üzere hayatın diğer alanlarında da el birliğiyle gayret gösterildiğini söyledi.

“EN BÜYÜK FEDAKARLIĞI AİLELER GÖSTERİYOR”
En büyük fedakarlığı ailelerin gösterdiğini dile getiren Vali Toraman, “Onlara çok teşekkür ediyoruz. Eğitim kurumlarımızda görev yapan arkadaşlarımız da aynı şekilde emek harcıyor. Umarım bu tür etkinliklerle kamuoyunun dikkatini çekmeyi başarabiliriz ve toplumun diğer kesimleri bu konuda daha bilgili ve duyarlı hale gelir” diye konuştu.
MERVE KARAMAN