TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

643

T.C.
KÜTAHYA
2. İCRA DAİRESİ 2018/154 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Söz konusu taşınmaz Kütahya İli Merkez Yıldırım Beyazıt Mahallesi 577 ada 525 parsel yol seviyesi altında bir yol seviyesi üstünde dört toplam beş katlı kırk dört daireli bahçeli kagir apartman niteliğinde olup 2.539 m² yüz ölçümlü zemin kat bağımsız bölüm numarası 11 olan mesken borçlu adına tam hisseli 98/4312 oranında arsa paylıdır. Taşınmazın adresi Fatih Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Güneş Sitesi E Blok dış kapı no:5’dir. Taşınmazda 2 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo ve1 tuvalet bulunmakta olup alanı yaklaşık 100 m²’dir. Taşınmazda pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yerler odalarda ve mutfakta laminant kaplı ıslak hacimler seramiktir. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyadır. Daire iç kapıları ahşaptır. Bina 3B yapı sınıfında kombili doğalgazlı ısınma sistemiyle ısınmaktadır. Taşınmaz ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Taşınmazın buluduğu apartman asansörsüzdür ve dış cephe yalıtımı yapılmıştır. Taşınmaz yaklaşık 25 seneliktir. Taşınmaz eski ancak ev içibakımlıdır.
Kıymeti : 160.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 11:00 – 11:10 arası
2. Satış Günü : 16/04/2019 günü 11:00 – 11:10 arası
Satış Yeri : Yeni Belediye Hizmet Binası 1. kat Meclis salonu yanı grup toplantı odası Adres: Gaybiefendi Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 83 Merkez/Kütahya
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/154 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019
Rabia YÜKSEL
İcra Müdür Yardımcısı
132580
KÜTAHYA HİSAR GAZETESİ 15.02.2019