TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

794

T.C.
KÜTAHYA
2. İCRA DAİRESİ
2018/151 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Söz konusu taşınmaz Evliya Çelebi Mahallesi 2325 ada 6 parsel arsa niteliğinde A Blok zemin kat bağımsız bölüm numarası 2 olan taşınmaz mesken niteliğinde olup borçlu adına tam hisseli 350 m² yüz ölçümlü 25/350 oranında arsa paylıdır. İmar Planında bitişik nizam 3 kat yapı adasındadır. 6306 sayılı yasa kapsamında riskli alanda kalmaktadır. Taşınmazın adresi Okmeydanı Mahallesi Çay sokak dış kapı no:14’dür. iç kapı numarası inşaat halinde olduğundan tespit edilememiştir. Taşınmaz inşaat halinde olup bazı imalat eksikleri bulunmaktadır. Taşınmazda 2 oda, 1 salon mutfak nişi 1 banyo ve 1 tuvalet bulunmakta olup yaklaşık alanı 80,00m² dir. Taşınmazda pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapıları montajlanmamış bir odada istiflenmiştir. Yerler odalarda ve mutfakta laminant kaplı ıslak hacimler seramiktir. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyadır. Dairenin eksik petekleri bulunmaktadır. Dairenin kombisi yoktur. Banyo ve tuvaletlerin asma tavanları bulunmamaktadır. Mutfak dolapları olup tezgahı bulunmamaktadır. Geri kalan imalatların genel anlamda inşaat kalitesi iyidir. Bina 3B yapı sınıfında kombili doğalgazlı ısınma sistemine göre hazırlanmıştır. Taşınmaz ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu apartman asansörsüz ve dış cephe yalıtımı yapılmıştır. Taşınmaz yaklaşık 1 seneliktir. Taşınmaz Kütahya çarşı merkeze yaklaşık 3,8 km uzaklıktadır. Taşınmaz genel anlamda yeni ve bakımlıdır. Taşınmazın yapı kullanım izin belgesinin alınıp alınmayacağı bilinmediğindenfiyatı olumsuz etkilemektedir.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/03/2019 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/03/2019 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Alipaşa Mah. A.Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/151 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/01/2019
Rabia YÜKSEL
İcra Müdür Yardımcısı
132580
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
KÜTAHYA HİSAR GAZETESİ 31.01.2019