Kamyoncuları zehirleniyor mu?

566

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya Çalça Mahallesi Kırgıllı yolu üzerinde bulunan, Kamyon ve Nakliyeciler Sitesinde, KÜMAŞ Manyezit İşletmesinin gaz salınımından dolayı esnafın zehir solumaya devam ettiğini iddia etti.

Kasap, Kütahya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün, kamyon garajı esnafı hakkında kamyon garajı yerinin değiştirilmesi gerektiği aksi takdirde bölgede çalışan esnafın soluma ile aldığı maden tozları ve baca gazı emisyonlarından dolayı ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabileceği hakkında 12.08.2013 tarihinde rapor verdiğini, Kütahya Belediyesinin rapora rağmen garaj esnafına yeni bir yer tahsisi yapmadığını savundu.

Kasap, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti: “Belediye kamyon garajının bulunduğu yer mezkur tozlar ve hava kirliliği nedeniyle garaj esnafının sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Bu durum çevre ve iş sağlığı kanununa aykırı olmasına ve bu yönde verilen raporlara rağmen Kütahya Belediyesi tarafından görmezden geliniyor. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Bu sorunun çözülüp garaj esnafı kardeşlerimizin sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmaları için mücadelemiz devam edecek.”

Öte yandan Kasap’ın son zamanlarda yapmış olduğu açıklamalarının büyük kısmında Kütahya Belediyesini hedef alması ise merak konusu oldu. İ. ASLAN