Dünya Kooperatifçilik Günü’nde Başkan Koca’ya sürpriz ziyaret

580

Üye sayısı 300’ü geçen Emet Kadın Girişimciler Kooperatifi, Emet Belediyesi’nin destekleri ile yaklaşık 5 senedir sürdürdüğü üretimlerini, geçen yıl kooperatif kurarak geliştirmişlerdi. Belediye önderliğinde kurulan kooperatifleri ile ürünlerini daha geniş pazarlara sunma ve etkin pazarlama imkanına kavuşan kadınlarımız, destekleri için Belediye Başkanı Mustafa Koca’ya teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.
EMKO Başkanı Neslihan Türe ve kooperatif üyesi bayanlar, tek tek söz alarak üretimleri ile ev ekonomilerine katkıda bulunmanın mutuluğunu yaşadıklarını beyanla verdikleri destek için belediye başkanı Mustafa Koca’ya teşekkür ederken,desteklerinin sürdürülmesi taleplerini ilettiler.
Başkan Koca, kadın üreticilerimizin ürünlerini daha geniş ve etkin pazarlara sunmaları adına kooperatifleşmenin önemine dikkat çekerek, ”Bu amaçla kuruluşunu sağladığımız EMKO bizlerin göz bebeğidir. Üye sayısı 300’ü geçen kooperatifimizin daha da büyümesi ve daha fazla kadınlarımıza üretim ve pazarlama imkanı sunması için gerekli desteği vermeye devam edeceğiz. Bugün Emet ilçesinde bir çok evimizde, emko üyesi kadınlarımız üretimleri ile ekonomilerine destek oluyorlar.
Buda bizleri mutlu ediyor. Çocuklarının eğitimlerine, evlerinin ekonomisine katkı sağlayan bacılarımızın duaları bizler için en büyük kazançtır. Onların duası bizlere en büyük ödüldür. Belediye olarak bu alanda desteklerimizi artırarak devam ettirmeye kararlıyız “dedi. İHA