T.C. KÜTAHYA 2. İCRA DAİRESİ2017/2494 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

867

T.C.
KÜTAHYA
2. İCRA DAİRESİ2017/2494 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Sözkonusu taşınmaz kütahya ili merkez lala hüseyin paşa mah 2224 ada 4 parsel bahçeli ev niteliğinde olup 140,00 m2 yüz ölçümlüdür. Taşınmazın adresi ziraat mah. eruyar sok. dış kapı no: 36-36 A ‘dır. Söz konusu taşınmaz imar planında bitişik nizam 3 kat yapı adasında kalmaktadır. Taşınmaz üzerinde bodrum kat üzeri zemin kat ve 1.kat mevcuttur bodrum kat depo olarak kullanılmakta üst katlar mesken olarak kullanılmaktadır.Meskenlerde 2 oda 1 salon 1 mutfak ve 1 tuvalet bulunmaktadır. Yerler odalarda marley kaplı ıslak hacimler seramiktir. Taşınmazda pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapıları ahşaptır. Taşınmazda asansör yoktur ve dış cephe yalıtımı yapılmamıştır.
Taşınmazın toplam alanı yaklaşık 273,00 m2 dir söz konusu taşınmaz 3B yapı grubunda zemin katı doğalgazlı kombili ısınma sistemiyle ısınmakta olup üst kat sobalıdır. Taşınmaz ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Bina yaklaşık 30 seneliktir.Taşınmaz çarşı merkezine 2.5 km dir.Taşınmaz genel anlamda eski ve bakımsızdır.
Kıymeti : 190.000,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 25/10/2017 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/11/2017 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. kat. Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Ali Paşa Mah. A. Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2494 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/09/2017
KÜTAHYA HİSAR GAZETESİ 23/09/2017 (4×23)