T.C. KÜTAHYA 2. İCRA DAİRESİ 2016/6680 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1079

T.C.
KÜTAHYA
2. İCRA DAİRESİ 2016/6680 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Kütahya İli Merkez Yıldırım Beyazıt Mahallesi 1104 ada 10 Parsel bağımsız bölüm numarası 4 olan dubleks meksen Bahçeli Karkas zemin kat işyeri olup 5 kat imar izni bulunan ve girişi kot farkından kaynaklı bodrumdan olan mevcut yapının en üst katında bulunan dubleks daire niteliğinde borçlu adına tam hisseli 124,00m² yüz ölçümlü arsanın 4. kat 4 nolu dairesidir. Yaklaşık 125 m² brüt alana sahiptir. Belediye meclisinin 6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki kanun kapsamında riskli alan içerisinde kalmaktadır. Taşınmazın adresi Yenidoğan mahallesi Dumlupınar Bulvarı Çanaklı Çeşme Sokak no:2’dir. Daire betonarme yapıdır. Daire içinde 3 oda 1 salon 1 mutfak ve 1 çatı arası kiler olarak kullanılmaktadır.
Kıymeti : 135.000,00 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 25/04/2017 günü 14:40 – 14:45 arası
2. Satış Günü : 26/05/2017 günü 14:40 – 14:45 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. kat. Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Ali Paşa Mah. A. Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6680 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/02/2017
HİSAR GAZETESİ 20032017 (4×20)