Simav’dan 670 hatim

931

Simav Müftülüğünün organize ettiği hatim programı, 18 Mart sabahı Simav Yeni Camide yapıldı

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Çanakkale şehitlerinin ruhuna hediye edilmek üzere okunan 670 adet Kur’an-ı Kerim hatminin duası yapıldı. Çanakkale Şehitlerine yapılan hatim duasına Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, İlçe Müftüsü İbrahim Yavuz, AK Parti Simav İlçe Başkanı Hüseyin Güner ve çok sayıda vatandaş katıldı.
18 Mart sabah namazı öncesinde, Yeni Camii İmam Hatipleri İbrahim Değmen, İsmail Ak ile Ahmet Gümüş, Rasim Doğan, Harun Cangür ve misafir hafız Ali Akkan tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Sabah namazının ardından İlçe Müftüsü İbrahim Yavuz Çanakkale savaşlarını anlatan bir konuşma yaptı ve şehitlerin ruhuna hediye edilmek üzere okunan 670 adet Kur’an-ı Kerim hatminin duasını yaptı.
Sabah namazı ve duanın ardından, cemaate Simav belediyesi tarafından hazırlanan çorba ikramı yapıldı. Simav Ak Parti İlçe başkanı Hüseyin Güner, yapılan 18 Mart programını değerlendirerek, Çanakkale Şehitlerine Allah’tan rahmet diledi. Güner “ Simav’da yapılmış olan hem içeride hem dışarıdaki etkilikler çok güzeldi. Allah şehitlerimizin ruhunu şad eylesin, sağ olanlara da sağlık sıhhat versin, memleketimize milletimize birlik ve beraberlik dirlik versin, Rabbim milletimizi düşmanlarımızdan korusun” şeklinde ifade etti. İHA