Sağlık çalışanları başarı belgesiyle ödüllendirdi

1980

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Uygulamalarında 2016-2017 Eğitim – Öğretim Yılı 1. Döneminde Kütahya Türkiye 1.’si oldu.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Uygulamalarında üstün başarı gösteren Halk Sağlığı Müdürlüğü personelini başarı belgesiyle ödüllendirdi.
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen başarı belgesi ödül töreninde Halk Sağlığı Müdürü Ali Güvey, Şube Müdürü Emine Göze, Diş Hekimi Zehra Öğüt Demirel, Diş Hekimi Güler Özcan Dursun, Ebe Gülsün Baş, Ebe Tuba Kıyar Yarayan, Ebe Tuba Kılıç, Vekil Hemşire Hatice Küçük hazır bulundu.
2008 yılından bu yana Kütahya’da ağız ve diş sağlığının önemi ile ilgili eğitim faaliyetleri ile flor jel ve flor vernik çalışmaları yapıldığını aktaran Dt. Zehra Öğüt Demirel, Koruyucu Ağız – Diş Sağlığı Uygulamaları hakkında sunum eşliğinde bilgiler verdi. Öğüt, “Türkiye ortalaması yüzde 30,81 iken Kütahya’da tüm öğrencilerimize ulaşılmış, yüzde 60’ına uygulama yapılmış ve Türkiye 1. olmuştur” dedi.
Ulaşılan sonucun ekip anlayışının bir getirisi olduğuna dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Uzun vadeli, Türkiye çapında da başarısı kanıtlanmış, sağlık birimlerimiz ile eğitim-öğretim kurumlarımızın işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği örnek bir çalışma olmuş. Başarı, ekip başarısıdır. İlimiz adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Ahmet Hamdi Nayir, daha sonra sağlık çalışanlarını tebrik ederek başarı belgelerini verdi.