Çok amaçlı yol yıkama aracının tanıtımı yapıldı

982

Kütahya Belediyesi kaldırım, pazar yeri, yol ve park edilmiş araç altı yıkama aracının tanıtımını yaptı.

Tanıtım sırasında konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, sokak ve caddelerin temizliğinin önemine vurgu yaparak; Vatandaşlarımızın hak ettiği gibi şehrimizin caddeleri ve sokaklarını daha hızlı ve pratik bir şekilde temizleyebilmek adına yeni araç ve aparatlarımızla vatandaşlarımızın hizmetindeyiz.
Çok amaçlı kaldırım, pazaryeri yıkama, yol ve park edilmiş araç altı gezer tip yıkama aracımızda, yüksek basınçlı yol yıkama pompası, hareketli sağa ve sola açılabilen yol yıkama barı, LCD ekranlı ve kameralı kabin içi kumanda panosu, yine kabin içi kumandalı kaldırım ve park edilmiş araç altı yıkama tertibatı, makara sistemli tetikten kumandalı arka sağ yüksek basınç hortumu ile makara sistemli tetikten kumandalı arka sol basınç hortumu bulunmaktadır.
Sokakların ve caddelerin temizliğini, tertip ve düzenini sağlamak Belediye olarak bizlerin görevi, fakat vatandaşlarımızın da bu konuda bizlere destek olmasını, bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Örneğin çöp atma konusunda dikkatli davranılırsa sokak ve caddelerimiz temiz kalacaktır. Hep birlikte yaşadığımız bu güzel şehri daha da güzelleştirmek için el ele vererek çalışmamız gerekir.
Yeni yol yıkama araç ve aparatımızla birlikte şehrimizin hak ettiği gibi daha temiz sokak ve caddelerimiz olacaktır. Bu hizmetin de şehrimize ve vatandaşımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. İfadelerini kullandı.
Tanıtımına Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Belediye Başkan Yardımcı Ali İhsan Ertaş, Fatih Kölgeli, Galip Gültekin ve Murat Arık, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.