Kütahyalı gençler, Kılıçdaroğlu’na ‘Evet’ gazetesi gönderdi

2608

AK Parti Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Batur ve yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na partisinin ‘Evet’ gazetesini gönderdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir radyo programında, Cumhurbaşkanlığı Sisteminde Cumhurbaşkanı ile Başbakanın ayrı partilerden olması halinde tartışma çıkacağı yönündeki sözlerinin etkisi devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 18 maddelik yeni anayasanın metnini okumadığını ve bu yüzden gaf yaptığını ifade eden AK Partili gençler, Kılıçdaroğlu’na okuması için partilerinin ‘Evet’ gazetesini postaladı.
Kütahya PTT Başmüdürlüğü önünde basın açıklaması yapan AK Parti Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Batur, “Ülkemizdeki pratikte devam eden tüm siyasi tartışmaların ötesinde siyasetin amaç mı araç mı olduğunun tespiti bir siyasi hareket veya partinin millete karşı olan muhabbetini az çok belirlemektedir. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere siyaset anlayışımızda ufuklar açan birçok liderden gördüğümüz, öğrendiğimiz; siyasetin

millete, ümmete ve insanlığa hizmet edebilmek için bir araç olduğudur. Siyaseti amaç haline getiren kişiliğin kendisinden başka kimseye faydalı olamayacağı ve bozuk bir ruh haline sahip olduğu tarihte ve günümüzde de birçok örnekle karşımıza çıkmaktadır. Siyaset yapmayı amaç haline getirmiş siyasi yapılar yahut kişiler millet nazarında hiçbir zaman teveccüh göremediği gibi uzun vadede kazananlardan olmadıkları defalarca tatbik edilmiştir. Siyaset asıl gayesi millete hizmet olanlar için sadece bir araçtır” dedi.
“Cumhurbaşkanını
doğrudan halk
seçmektedir”
Yapılan değişikliğin sistem değişikliği olduğunu belirten Başkan Batur, “Katıldığı radyo programında “Düşünün yeni modeli kurduk. Halk seçti cumhurbaşkanını, başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka partinin genel başkanı, başbakan da başka bir partinin genel başkanı. Asıl kavga o zaman çıkacak, asıl onu düşünmemiz lazım.” Cümlesini bu ülkenin maalesef ana muhalefet partisi ve siyasal tarihin en köklü siyasi hareketlerinden birisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dile getirdi. Müsaade ederseniz öncelikle başta CHP Genel Başkanı olmak üzere CHP’lilere anayasa değişikliğinin temelde değiştirdiği birkaç konudan bahsetmemiz elzem hale gelmiş. Öncelikle yapılan bir sistem değişikliğidir. Sistem değişikliğinde yürütmedeki iki başlılık ortadan kaldırılarak başbakanlık kurumu kaldırılmakta, yürütmenin resmi ve fiili olarak başı cumhurbaşkanı olmaktadır. Cumhurbaşkanını ise doğrudan halk seçmektedir. Ayrıca getirilen yeni cumhurbaşkanlığı sistemiyle kuvvetler ayrılığı daha sert biçimde ortaya çıkmaktadır. Şimdi hal böyleyken Cehape genel müdürünün anlaması için tekrar söylemek gerekiyor ki ‘Gelecek Yeni Sistemde Başbakanlık Kurumu Kalkmaktadır” diye konuştu.

“Gerçeklerden ve
doğrulardan uzak”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun asli görevini hatırlatan Başkan Ahmet Batur, “Kemal Kılıçdaroğlu bir milletvekilidir ve milletvekilinin asli görevi yapılan yasama faaliyetleri sırasında milleti parlamentoda temsil etmektir. Anayasa değişikliği oylamaları sırasında genel müdürün değişikliğin bir sayfasını karıştırmayıp, değişikliğin milletin menfaatine olup olmadığını sorgulamadan doğrudan hayır demeyi amaç haline getirdiği dünkü açıklamasında gün yüzüne çıkmıştır. Açıklama tam manasıyla fecaattir. Gerçeklerden ve doğrulardan uzak, millet için çalışmayı bırakmış sadece siyaset yapmayı amaç haline getirmiş bu zihniyet milletin iradesini yansıtmak olan asıl gayeyi çoktan unutmuştur. Sadece siyaset yapmayı öyle amaç haline getirmişlerdir ki derdi ya sadece AK Parti’ye muhalefet yapmak ya da bu milleti kandırmaktır” şeklinde konuştu.

“Gücümüz millet,
kararımız ‘evet’ diyoruz”
Ana muhalefet partisinin ve genel müdürünün düştüğü bu durum millet adına gerçekten bizleri endişelendirmektedir diyen Başkan Ahmet Batur, “Biz kendilerini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Siyasetin tek limanı ahlaktır’ Sözleriyle millet için doğru ve ahlaklı siyaset yapmaya davet ediyoruz. Anayasa değişikliğini idrak etmeleri adına, yeni sistemin Türkiye’ye ve milletimize kazanımlarını anlatmak adına kapımız her zaman açıktır.
Bu fecaat bize bir kez daha göstermiştir ki birileri ahlaksızca milleti kandırmak adına çalışmaktadır. AK Gençlik olarak önümüzdeki 40 günde kapı kapı, kişi kişi çalışmalarımıza daha güçlü daha hızlı devam ederek yeni anayasa değişikliğinin ‘Millet için Evet’ olduğunu anlatacağız. 16 Nisan inşallah daha güçlü Türkiye’nin miladı olacak, 16 Nisandan sonra bu devleti sadece gerçek sahibi millet yönetecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ‘Gücümüz Millet, Kararımız ‘evet’ diyoruz.”
Yapılan basın açıklamasının ardından Başkan Ahmet Batur ve yönetim kurulu üyeleri Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na partinin Evet gazetesini Kütahya PTT Başmüdürlüğü aracılığıyla gönderdi.
İHA