Kamil Uçan’ın acı günü

2395

Kütahya’da, bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören ve hayatını kaybeden, Eğitim Bir-Sen Kütahya Şubesi kurucularından, Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan’ın babası, Büro Memur-Sen Kütahya Şube Başkanı Mustafa Yıldız’ın kayınpederi Abdullah Uçan, son yolculuğuna uğurlandı.

Uçan’ın cenaze namazı, Ulu Cami’de kılınan öğle namazının ardından İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar tarafından kıldırıldı. Uçan için helallik isteyen Hazırlar, ‘Her canlı ölümü tadacaktır’ ayetini hatırlatarak ebedi alem için iyi hazırlanılması gerektiğini belirti.

Uçan, kılınan cenaze namazının ardından merkez Ortaca köyü mezarlığına defnedildi.

Uçan’ın cenaze törenine, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, TBMM Başkanlık Divan üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, TBMM Çevre ve İçişleri Komisyonu üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, Memur-Sen Eskişehir, Bursa, Afyonkarahisar, Uşak şube başkanları ile yöneticileri, kurum ve kuruluş müdürleri, sendika üyeleri, Uçan’ın yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.